Ocieplenie ścian krok po kroku - część 1

Ocieplenie ścian krok po kroku - część 1


gówniane kleje macie w Polsce my we francji w alpach nawet nie kołkujemy jak u was bo kleje białe mocne z włóknem do stropianu w kleju nawet a nie sam piach
Fachowcy,okna i parapety przydało by się zabezpieczyć przed robotą.Co to za szpara 2 centymetrowa przy futrynie ? Płytę dosuwamy przynajmniej do ramy okna.Czym później uzupełnisz tę szczelinę ? klejem na żywca? :) Następna sprawa... siatkę diagonalną zatapiamy na rogach po osadzeniu narożników pionowych w oknach i klej ściągamy do zera,aby nie powstały zgrubienia po zatopieniu siatki.
dom na filmie zbudowany z bialych pustakow , ja pierdole kto to budowal ? w 70 latach z takiego materialu to stawialo sie chlewnie i budynki gospodarcze ,PORAZKA totalna
Nawet fachowa ekipa i materialy nie uchronia tego przed grzybem
Kto ukladal te bloczki?? Spoiny z zaprawy murarskiej? Straszne mostki termiczne no i nie mowie jak to wiaze...
zadnych boniowan, bo to tylko siedlisko ciaglego brudu, a zaswiadczam, ze ludziom nie bedzie sie chcialo karchera wyjac.
Biorąc pod uwagę wasze sugestie to ten filmik powinien się skończyć po minucie. Bo jeśli najlepiej wykonanie ocieplenia pozostawić wyspecjalizowanej firmie to dla kogo dedykowana jest dalsza część instruktarzu?
Wykonam dla was ocieplenia poddaszy w Lublinie.
japierdole .To zesmy po transformacji w latach 90-tych robili elewacje .Ale w tedy zamiast styropianu byla wata szklana bo kurwa zajebali .Sumie ta technika przyszla ze zwiazku radzieckiego bo tam tez byli tacy co mysleli wiadomo durni i debili mozna spotkac wszedzie 
wyczytałem, że przez termoizolację oszczędzamy do 20-30% ciepła uchodzącego z naszego domu. Jak się sprawa ma z oknami tak procentowo? Znalazłem zimową promocję na okna w Oknoplaście i fajnie byłoby skorzystać z rabatu zanim się skończy po nowym roku. 
jak listwa zapobiega kapilarnemu podciaganiu wody?
Właśnie prawidłowo, tak powinno się kleić ... ta nie ma nic oddychać .. to nie jest wentylacja która ma zapewnić wymianę pary wodnej z otoczeniem ... tylko ma izolować termicznie ! i ma być sucha i szczelna.
Padacie Panowie i Panie ofiarami mitów .. które to mity przetwarzają "fachowcy" co nie miej nic innego do roboty tylko zaczęli "docieplać" i snuć wymysły bez pojęcia co i jak. Oddychanie ścian to nie jest termin naukowy ... tylko mit ...
który jest bardzo szkodliwym mitem. Ktoś robią izolację ... pod nią wpuszcza zimne powietrze niszczy tą izolację .. i powiększa tylko efekt kondensacji pary wodnej ... której tam nie powinno być.
Takie rzeczy są opracowane, do przeliczeń, są na to programy komputerowe powszechnie dostępne termika/ U wert i wiele innych plus literatura ... a nie opinie "fachowców" co mylą współczynniki i nawet nie potrafią obliczyć ile wat będzie przez taką przegrodę uciekać ... nie mówią o obliczeniach cieplno-wilgotnościwoych ...
Pierwsze zobaczcie sobie wykres moliera ... jak rozkłada się stężenie pary wodnej i przy jakie temperaturze ...

Czyli
1. nie wpuszczamy w mur pary wodnej ... przez pomalowanie jej dobrą paroszczelną farbą ..
2. Izolacji dajemy minimum 15cm ...
3. Wentylacja najważniejsza ... trzymamy 40-50% wilgotności przy +20
Nie wiem dokladnie jak to jest, ale chyba trzeba zachowac pustke wentylowana w celu odprowadzenia wody ktora powstaje w wyniku kondensacji... ktos to testowal ?
niemoge tego słuchac o tej paro prepuszczalnosci kleju smarowanie klejem płyty na pełno na pewno nie pomaga w odprowadzeniu wilgoci ,plyta przecież nie przepuści pary wodnej .


352390 | 169 | 8m 2s

Languages: